SKOCZOWSKA GRA MIEJSKA

2018-10-24

"Skoczowska kamienica z 1793 r. - co to za budynek?", "Pianista, kompozytor, premier RP...", "Miejscowość, gdzie znajduje się dworek J. Piłsudskiego", data Powstania Śląskiego, Bitwy pod Skoczowem" - to przykłady zadań, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Gry Miejskiej z okazji 100 - lecia Niepodległości Polski. Gra została zorganizowana przez Skoczowską Filię Wojewódzkiej biblioteki Pedagogicznej i odbyła się 19 października 2018 r. W jej przeprowadzeniu pomagali uczniowie i nauczyciele ZSTiO w Skoczowie.

Przechodząc ulicami Skoczowa, każdy z ośmiu zespołów musiał wykonać zadanie, które czekało w ustalonym miejscu i za które otrzymywało się punkty. Zadania były w formie zagadek, krzyżówek, dopasowania dat do wydarzeń, a nawet zaśpiewania piosenki patriotycznej. Jedną ze stacji, którą uczestnicy musieli odwiedzić było Muzeum Gustawa Morcinka, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pisarzu oraz podziwiać pięknie przygotowaną wystawę z okazji 100 - lecia oOdzyskania przez Polskę niepodległości.

W Grze Miejskiej nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. W nagrodę otrzymali dyplom, książkę oraz smakołyki.

Serdecznie gratulujemy!