DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W POGÓRZU

2017-11-24

24 listopada w pogórskiej szkole młodzież kolejny raz uczestniczyła w Dniu Bezpieczeństwa zorganizowanym przez Radę Sołecką oraz sołtysa Mariusza Rodenko.

Naszymi gośćmi byli przedstawiciele skoczowskiej Policji i Straży Miejskiej oraz cieszyńskiej Drogówki, którzy co roku przypominają nam, jak ważne jest noszenie odblasków na drodze, zwłaszcza w jesienno - zimowym okresie. Dodatkowo zaakcentowali to nasi uczniowie w krótkim, ale bardzo efektownym układzie tanecznym.

Odwiedzili nas również goście specjalni. Ratownik górniczy opowiedział nam, jak wygląda jego praca i również podkreślił ważność odblasków. Drugim z naszych gości specjalnych był opiekun z psem szkolonym do akcji poszukiwawczych, który - jak się okazało - skradł serca wszystkich uczniów.

Trzeciogimnazjaliści przypomnieli nam jeszcze o innym aspekcie bezpieczeństwa - bezpieczeństwie w Internecie. Zwrócili uwagę, aby nie wierzyć bezwarunkowo we wszystko, co zobaczymy i przeczytamy w sieci - nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie monitora.