Konkursy z języka angielskiego

2019-04-17

16 stycznia 2019 w  Szkole Podstawowej nr 1 w Skoczowie odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych Junior CHALLENGE. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Jakub Bystroń, Szymon Białas i Oliwier Rucki. Najpierw uczniowie rywalizowali ze sobą indywidualnie, rozwiązując test leksykalno-gramatyczny. Następnie uczestnicy konkursu brali udział w ciekawych konkurencjach drużynowych, podczas których musieli wykazać się wiedzą, kreatywnością i refleksem. Nasi uczniowie walczyli bardzo wytrwale o III miejsce, przegrali niestety jednym punktem w dogrywce. Dwa dni później odbył się podobny konkurs dla uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalistów z gminy Skoczów CHALLENGE. Małgorzata Kulawska, Małgorzata Kanafek oraz Dominika Kuczera reprezentowały naszą szkołę w konkursie drużynowym. W klasyfikacji indywidualnej Dominika Kuczera zajęła III miejsce.

Dnia 6 marca braliśmy udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w SP3 w Skoczowie Skills Builder. Tym razem uczniowie ze szkoły podstawowej zmagali się z testami  gramatycznymi dostosowanymi do wieku i poziomu wiedzy uczestników. Nasza uczennica, Felyne Lorje z klasy IV zajęła wysokie II miejsce, natomiast Adam Sztwiorok, Oliwier Rucki i Dominik Żabczyński z klas V, VI i VII również godnie reprezentowali naszą szkołę.

Tydzień później w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbył się Powiatowy Wiosenny Konkurs Języka Angielskiego, w którym rywalizowali uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, klas ósmych i trzecich gimnazjum. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z języka angielskiego, umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki oraz kultury krajów anglojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Kuczera z klasy VIII i Hubert Mika z klasy III gimnazjum. Dominika Kuczera zajęła II miejsce w kategorii klas ósmych szkół podstawowych.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za chętny udział i zaangażowanie. Gratuluję wysokich wyników!

Monika Kocman