POGÓRZE TAŃCZY I GOTUJE

2017-11-23

23 listopada 2017 r. w hali sportowej oraz świetlicy naszej szkoły odbyło się spotkanie z tańcem i kuchnią ludową.

Specjalnie dla rodziców uczniów naszej szkoły zostały zorganizowane warsztaty tańca regionalnego. Unikalne zajęcia prowadzili: uwielbiany przez młodzież Pan Janusz Zmełty, nadając odpowiedni ton swoim akordeonem, nieoceniony autorytet w dziedzinie pogórskich tańców regionalnych Pani Elżbieta Czakon oraz skarbnica wiedzy tanecznej i ludowych obyczajów Pani Mariola Buzek.

Natomiast pod opieką mistrzyń sztuk kulinarnych Koła Gospodyń Wiejskich w Pogórzu uczniowie gotowali regionalne przysmaki, m.in.: szałot jarzynowy, szałot z fazoli, pierogi i kotlety, którymi częstowali wyczerpanych tańcami regionalnymi rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Nad wszystkim czuwała Pani Beata Motyka pilnując, aby piękna cieszyńska gwara roztaczała swój śpiewny ton, dyskretnie płynąc między dymiącymi patelniami, plącząc nogi tańczącym rodzicom…