ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

2016-09-05

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pogórzu

Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania się w kolejnym roku szkolnym 2016/2017.

1 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mszy Świętej w Kościele NMP w Pogórzu,następnie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.30 na hali gimnastycznej rozpoczął się Apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017 oprócz dzieci oddziału przedszkolnego, uczniów klas II-­III SP, IV-­VI SP, I-­III Gimnazjum, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice oraz goście.

Wspaniały i wesoły program artystyczny przygotowały klasy IIIa oraz IIIb SP wraz z wychowawcami: p. Katarzyną Borowicz oraz p. Joanną Kusy. Dzieci w pięknej inscenizacji zabrały nas jeszcze raz na plaże tonące w słońcu oraz górskie ścieżki wśród zielonych lasów. Ostatni raz uczniowie oraz nauczyciele poczuli wakacyjny klimat, aby spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny. Młodzież przedstawiła również zabawną scenę charakteryzującą różne „typy” uczniów, których spotkać można niemal w każdej szkolnej klasie: spóźnialskiego, gapę, rozrabiacza i skarżypytę. Występy uświetniły także uczennice klasy VI – Michalina Rajwa oraz Dominika Kuczera, które w duecie wykonały piosenkę Katy Perry „Unconditionally”. Uczniów, rodziców oraz nauczycieli przywitał także p. Grzegorz Topol – dyrektor naszej szkoły a także p. wicedyrektor Joanna Kusy, życząc uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

W pogodnym nastroju uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas, aby rozpocząć kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy, kolejnych doświadczeń i odkrywania nowych pasji.