"SZKOŁA NIEJEDNO MA IMIĘ"

2018-04-11

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "SZKOŁA NIEJEDNO MA IMIĘ”

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”. Pod takim mottem odbył się w ZSP w Pogórzu IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy zaprezentowali utwory poetyckie realizujące przewodnie hasło "Szkoła niejedno ma imię”. Komisja oceniająca brała pod uwagę przede wszystkim umiejętność wyrażenia emocji głosem, dobór utworu i ogólne wrażenie artystyczne.

Jury w składzie:

•      p. Maria Broda – polonistka, poetka;
  •      p. Monika Wójcik – z ramienia MCK w Skoczowie

przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

• szkoła podstawowa:

I miejsce - Adrianna Gilek ,

II miejsce – Zofia Fijałkowska,

wyróżnienie – Anna Krzempek i Kacper Kula

• gimnazjum:

I miejsce – Grzegorz Marekwica,

II miejsce – Dominika Kuczera.

Podczas przerwy mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Bajka o założeniu Skoczowa”, które zostało przygotowane przez uczniów z Pogórza pod opieką p. Małgorzaty Jędrusik.

Dzięki życzliwości sponsorów możliwy był zakup nagród i poczęstunku dla uczestników konkursu. W tym roku wsparli nas:

- Rada Rodziców przy ZSP w Pogórzu,

- Pracownia Mebli Dziecięcych w Skoczowie

- Trumpf Mauxion Chocolates w Skoczowie,

- sklep ,,Garden” w Skoczowie.

Dziękujemy za życzliwość i chęć wsparcia konkursu, który pozwala rozwijać pasje i zainteresowania uczniów z gminy Skoczów i Brenna.