Witamy Pierwszoklasistów

2022-11-04

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

Co roku pierwszy dzień września jest wyjątkowy. Tego dnia wspominamy wydarzenia z historii kraju, a uczniowie wracają do szkół. Szczególnie był to niezwykły dzień dla uczniów najmłodszej klasy. Oni po raz pierwszy przyszli do szkoły w strojach galowych. Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkich uczniów i życzyła im samych sukcesów szkolnych. Wspaniały program artystyczny przygotowała klasa III wraz z wychowawczynią p. Joanną Kusy oraz p. katechetką Wiolettą Jarząbek. Piękną dekorację na tę uroczystość wykonała p. Renata Szczypka.

W pogodnym nastroju uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas, aby rozpocząć kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy, kolejnych doświadczeń i odkrywania nowych pasji.

Pasowanie na Ucznia

21 października odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Pierwszoklasiści, przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi uczniami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Barbara Michniok dokonała symbolicznego pasowania na uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pogórzu. Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej.

Ta ważna chwila zarówno dla Uczniów, Nauczycieli, ale także Rodziców Pierwszoklasistów została uwieczniona na wielu fotografiach, a i bez nich z pewnością na długo zostanie w ich sercach.