WIZYTA W DOMU DZIECKA

2017-12-10

Tuż przed dniem św. Mikołaja – 05 grudnia 2017 r. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Cieszynie.

Po dwutygodniowej zbiórce najbardziej potrzebnych rzeczy, udało się przygotować ponad 30 prezentów dla dzieci i młodzieży z dwóch oddziałów Domu Dziecka – w Cieszynie i w Dzięgielowie.

W poniedziałek Wolontariusze z klas 4 - 6 SP oraz II gimnazjum przygotowywali upominki. We wtorek ich starsi koledzy z 3 klasy gimnazjum pojechali razem z p. Moniką Kocman oraz p. Magdaleną Moczałą do Cieszyna, aby je przekazać.

W Cieszynie zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło. Po krótkim przedstawieniu siebie i krótkich rozmowach nadszedł czas na przekazanie skromnych darów. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Dzieciom z oddziału w Dzięgielowie prezenty zostały przekazane następnego dnia przez jedną z Wychowawczyń.

Było nam bardzo miło zaangażować się w taką akcję. Wierzymy, że w przyszłym roku również uda nam się odwiedzić Dom Dziecka i obdarować dzieci jeszcze większymi upominkami  ;-)