ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-6 SP I I-III G

2016-06-25

Wśród radosnych uniesień i uroczystej atmosfery społeczność szkolna ZSP w Pogórzu spotkała się, by wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Jest to czas, na który z utęsknieniem czekają uczniowie zmęczeni poranną pobudką i zdobywaniem nowych umiejętności. Dla wytrwałych w dążeniu do doskonalenia i poznawania tego, co nieznane czekały świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Pan dyrektor i wychowawcy klas gratulowali sukcesów nie tylko uczniom, ale docenili również wysiłek wkładany w wychowanie młodego człowieka zmierzającego drogą pracowitości i pasji naukowej. Dumni ze swych pociech rodzice odebrali z rąk pana dyrektora listy gratulacyjne. Najlepszym w nauce i osiągnięciach sportowych przypadły w udziale stypendia.

Dla absolwentów Gimnazjum im. Jana Marka była to niezwykła chwila, gdyż dla nich w murach pogórskiej szkoły rozbrzmiał ostatni dzwonek. Po latach nauki, niekończących się rozmów i beztroskiej zabawy zabrali obecnych na uroczystej akademii w podróż przez radości i smutki szkolnych lat. Mogliśmy podziwiać ich szalone popisy taneczne oraz włączyć się do wspólnej piosenki. Z nutą nostalgii i łezką w oku podziwialiśmy wokalne umiejętności Weroniki Pagieły i Filipa Cwajny. Nadszedł czas pożegnania i mimo że wakacje tuż, tuż, trudno rozstać się z tymi, którzy współtworzyli rzeczywistość szkolną.

Występy artystyczne zaprezentowała również kl. VI, która przypomniała, że ważne są chwile minione, bo składają się na naszą przyszłość. To, co nieznane jest ciągle przed nami. Przepojone dobrym żartem wiersze o nauczycielach, na wesoło oddawały ich postawę poświęcenia i zaangażowania. Po akademii uczniowie spotkali się w klasach ze swymi wychowawcami.

Życzymy wszystkim uczniom i absolwentom naszej szkoły, by w wakacyjny czas korzystali z uroków słonecznego, nie zapominając o bezpieczeństwie. Udanych i pełnych cudownych wrażeń wakacji . Do zobaczenia w jesiennej aurze i wyśmienitych nastrojach we wrześniu!

Liliana Gwizdoń